هدایای بله برون

لیست کاملی از هدایای بله برون

بله برون یکی از مراسم‌های سنتی مربوط به ازدواج است که با رسوم مخصوص خود برگزار می‌شود. یکی از بخش‌های جدانشدنی این مراسم، هدایای بله برون است که توسط خانواده داماد به عروس داده می‌شود. این هدایا سال‌هاست که پای ثابت مراسم هستند و ریشه در فرنگ ایرانی اسلامی ما دارند. اگر می‌خواهید بدانید هدایای بله برون چیست، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید؛ چرا که می‌خواهیم لیست هدایای بله برون و نکات مربوط به هرکدام را بیان کنیم.

مراسم بله برون چیست؟

پیش از اینکه به سراغ فهرست هدایای بله برون برویم، بهتر است کمی با خود مراسم آشنا شویم. بله برون مراسمی است که پس از جلسات خواستگاری و پیش از عقدکنان برگزار می‌شود. در واقع مراسم بله برون محلی برای گرفتن بله موافقت نهایی خانواده عروس و توافق در مورد جزيیات مربوط به ازدواج است. مراسم بله برون به میزبانی خانواده عروس برگزار می‌شود و بستگان درجه یک هر دو طرف در آن حضور دارند. البته در بعضی خانواده‌ها برگزاری مراسم بله برون بیشتر حالت نمادین دارد و همه تصمیمات لازم، پیش از آن گرفته شده است.

لیست هدیه‌های بله برون

همانطور که گفتیم، در مراسم بله برون پس از صحبت‌ و تصمیم‌گیری در مورد مسائلی مانند مهریه و شیربها، هدیه‌های خانواده داماد به عروس داده می‌شود. از آنجایی که هدیه‌ها و وسایل بله برون اهمیت زیادی در برگزاری صحیح این مراسم دارند، باید به فراهم کردن آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. فهرست هدیه‌های بله برون به شرح زیر است:

  • چادر بله برون یا پارچه چادری
  • حلقه نشان برای بله برون
  • گل برای مراسم بله برون
  • کیک مراسم بله برون
  • پارچه لباس نامزدی
  • کله قند بله برون
  • دفتر بله برون
  • قرآن کریم

قرآن کریم

قرآن به عنوان نماد خیر و برکت و آغاز یک زندگی موفق، پیش از هر چیزی هدیه داده می‌شود.

چادر بله برون یا پارچه چادری

یکی از هدایای مهم بله برون، چادر سفید یا پارچه چادری است که مادر داماد به عروس هدیه می‌دهد. رنگ سفید یا روشن این پارچه چادری نشان از آرزوی خوشبختی برای عروس است. برخی خانواده‌ها علاوه بر چادر یا پارچه چادری، ترجیح می‌دهند کفش و کیف هدیه بله برون را نیز در نظر بگیرند.

حلقه نشان برای بله برون

حلقه نشان یا حلقه نامزدی، یکی از هدایای جدا نشدنی مراسم بله برون است. این حلقه وسیله‌ای به عنوان نمادی از تعهد عروس و داماد به یکدیگر شناخته می‌شود. علاوه بر این، حلقه نامزدی نشانه اجازه دختر و پسر برای شناخت بیشتر هم پیش از رسمی شدن وصلت در محضرخانه است. حلقه نشان نامزدی را مادر داماد پس از صحبت‌های نهایی و دریافت موافقت عروس به انگشت او می‌کند. طبق رسم، عروس و خانواده او نباید حلقه نامزدی را پیش از این لحظه دیده باشند. فراموش نکنید که حلقه نامزدی بر خلاف حلقه ازدواج باید سبک و ساده انتخاب شود.

دسته گل مراسم بله برون

گل مراسم بله برون نیز یکی دیگر از اجزای جدایی ناپذیر این مراسم است. دسته گل بله برون را هم می‌توانید از بین گزینه‌های مختلفی که در گل فروشی موجود هستند خریداری کنید و هم دسته گل موردپسند خود را سفارش دهید. سبد گل بله برون تاثیر زیادی بر زیبایی مراسم دارد؛ پس در انتخاب آن باید دقت کافی داشته باشید. یکی از ایده‌های سبد گل بله برون، قرار دادن حلقه نشان در میان گل‌ها است که می‌تواند جلوه زیباتری برای آن ایجاد کند.

کیک بله برون

گرچه بردن شیرینی برای مراسم بله برون انتخاب خوبی است، اما خرید کیک بله برون رایج‌تر و مورد پسندتر است. هنگام سفارش کیک، اطلاعات کافی در مورد مراسم و نکاتی که باید رعایت شوند بدهید تا تزئینات کیک بله برون را مطابق با سلیقه شما انجام دهند. مدل‌های مختلف کیک بله برون در اینترنت وجود دارد که می‌توانید با مشاهده آن‌ها ایده تزئین کیک بله برون مناسب برای خود را پیدا کنید.

پارچه لباس نامزدی

یکی دیگر از هدایای بله برون، پارچه لباس نامزدی است. این پارچه همانطور که از نام آن پیداست، پارچه‌ای است که عروس، لباس مراسم نامزدی خود را از آن تهیه می‌کند. البته گاهی اوقات به جای پارچه بله برون، لباس آماده نیز هدیه داده می‌شود که طبیعتاً نیازمند آگاهی بیشتری از سلیقه عروس است.

کله قند بله برون

کله قند یکی جالب‌ترین و قدیمی ترین ملزومات بله برون است. کله قند مراسم بله برون نمادی از اولین شیرینی زندگی مشترک عروس و داماد است و پس از نهایی شدن موافقت خانواده عروس، شکسته می‌شود. تزئین کله قند بله برون را می‌توانید با تور و روبان انجام دهید یا برای راحتی بیشتر، اقدام به خرید کله قند بله برون آماده کنید. برای کسب ااطلاعات دقیق در مورد قیمت ها پیشنهاد میکنیم مقاله قیمت تشریفات عقد و عروسی در تهران را مطالعه کنید.

دفتر بله برون

در گذشته توافقات انجام گرفته در مورد جزئیات مربوط به شیربها، مهریه و جهیزیه را روی یک کاغذ یادداشت می‌کردند که این کار امروزه در دفتر مخصوصی به نام دفتر بله برون انجام می‌شود. تعداد زیادی نمونه دفتر بله برون را می‌توانید هم در اینترنت و هم در فروشگاه‌های حضوری مشاهده کرده و مدل مورد علاقه خود را خریداری کنید.

امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. آیا در لیست هدایای بله برون، موردی به نظرتان می‌رسد که در این مقاله ذکر نشد؟ در بخش نظرات برای ما بنویسید. شما عزیزان همچنین می‌توانید مراسم عقد خود را در سالن‌ عقد لوکس و زیبای نیروانا برگزار کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در اینباره، با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با سالن عقد لوکس نیروانا