دسته گل عقد محضری

دسته گل عقد محضری

اگر بخواهید بهترین دسته گل را انتخاب کنید، در وهله اول باید بدانید که محل برگزاری جشن شما کجاست؟ اگر مراسم عقد شما در سالن برگزار می‌شود مدل دسته گل شما می‌تواند متفاوت با شکل دسته گل عقد محضری رایج باشد.

برکسی پوشیده نیست که هر مکانی پوشش و وسایل مناسب خودش را می‌طلبد. لباس و کیف و کفش شما وقتی به مهمانی می‌روید یک جور است و وقتی به طور مثال برای خرید به بازار می‌روید جور دیگر. این پدیده در مورد مراسم‌های مختلف همچون ادوات مراسم عقد و ازدواج هم صحت دارد.

مطابق سنت‌های جاری ما عروس حتماً باید المان‌هایی را رعایت کند. هر یک از آن‌ها مثل حجاب عقد محضری نماد چیزی است. پس نمی‌توان هیچ یک را حذف کرد. اما بسته به اینکه مراسم چه است و کجا برگزار می‌شود و تعداد مهمان‌ها چند نفر است، مدل و طراحی هر یک از وسایل و پوشش عروس می‌تواند متفاوت باشد. دسته گل عقد هم یکی از این موارد است. در ابتدا ما شما را با تاریخچه مختصری از اینکه دسته گل عقد نماد چیست و رسم پرتاب کردن آن چه معنایی دارد، آشنا می‌کنیم. در ادامه به توضیحات لازم برای این گزینش می‌پردازیم تا بتوانید بهترین دسته گل عقد محضری را انتخاب کنید.

دسته گل عقد عروس نماد چیست؟

تاریخچه دسته گل عروس به سال‌ها پیش، زمان یونان باستان باز می‌گردد. در آن زمان برگزاری مراسم و شکل لباس و حلقه عروس به فرم امروزی نبود. چیزی به عنوان دسته گل وجود نداشت. بلکه رسم بر این بود که حلقه‌ای مرکب از گل‌ها و برگ‌های تزیین شده به دور سر عروس می‌انداختند. حلقه‌ای هم به دستش می‌دادند. برگ‌ها و گل‌هایی را هم به لباسش آویزان می‌کردند. آنها بر این باور بودند که ملک طبیعت عروس را از شر شیاطین در امان نگه می‌دارد. همچنین فرشته‌ها به دور عروس جمع می‌شوند. فرشته‌هایی که پاسدار و نگهبان طبیعت هستند. آنها نمی‌گذارند انرژی منفی در آن شب به سمت عروس بیاید و به نوعی از او در مقابل بدی‌ها و افکار منفی مراقبت می‌کنند.

نماد دسته گل عقد محضری

با گذشت زمان این سنت در اروپا شکل نوینی به خود گرفت و گل‌های رز و شکوفه‌های گیلاس معطر و شیرین به آن اضافه شد و درنهایت شکل دسته گل عروس به خود گرفت. نمادی شد برای شیرینی یک تحول و خوش‌یمنی و کام روایی عروس. پیشنهاد می کنیم مقاله آداب و رسوم ازدواج ایرانی را هم مطالعه کنید.

رسم پرتاب کردن دسته گل عقد عروس

در قدیم رسم بر این بوده که مهمانان مجرد تکه‌ای از لباس عروس را برای همراه بردن خوش یمنی‌اش با خود به رسم یادگار پاره می‌کردند و بر می‌داشتند. اینکار باعث پاره شدن لباس می‌شد. برای همین رسم پرتاب کردن دسته گل عقد جای آن را گرفت. تمامی دختران دم بخت می‌ایستند و عروس پشت به آنها، دسته گل خود را پرتاب می‌کند. دسته گل در بغل هر کس بیافتد بخت و اقبال به او روی کرده و عروس خوش شانس بعدی خواهد بود.

 انواع دسته گل عقد عروس

  • دسته گل عروس می‌تواند به شکل حلقه دور دست او بسته شود.
  • یا به شکل دسته گل گرد در دستش قرار بگیرد.
  • یا حالت آبشاری و بلند داشته باشد.

وقتی قرار است عقد در سالن برگزار شود و مراسم مجلل باشد و یا زمانی که لباس عروس دنباله دارد و بسیار تشریفاتی است، دسته گل‌های آبشاری گزینه مناسبی برای هماهنگی با سایر اجزاست.دسته گل عقد محضری هم بهتر است به شکل گرد و ساده و کوچک بوده تا خیلی دست و پا گیر نباشد. یا حتی می‌تواند به شکل یک حلقه کوچک (مانند النگو)‌ دور دست عروس قرار بگیرد.

انواع دسته گل عقد عروس

برای سفارش دسته گل عقد چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

هماهنگی با لباس عروس

مهمترین فاکتور هماهنگی دسته گل عقد با لباس عروس است. هم از نظر رنگ و هم از نظر طراحی. لباس مناسب محضر را معمولاً مانتو یا پیراهن بلند ساده سفید رنگ یا نباتی تشکیل می‌دهند. بنابراین دسته گل عقد محضری باید گرد و کوچک و ساده با رنگ‌های سفید و نباتی باشد.

زمانی که مراسم در سالن عقد لوکس برگزار می‌شود معمولاً صحبت از مهمانی مجلل است و لباس عروس هم یا دنباله‌دار است و یا پف‌دار و در بسیاری موارد از طرح‌های مدرن در آن استفاده شده. طبیعتاً دسته گل عقد مناسب چنین لباسی می‌تواند آبشاری با ترکیب مروارید و اکسسوری‌های مدرن باشد.

در نظر گرفتن فصل

با توجه به نوع فصل، گلی که انتخاب می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد. گلی که برای دسته گل عقد محضری در نظر گرفته می‌شود می‌تواند هر نوعی در هر فصلی باشد چون زمان کوتاهی را در دست عروس سپری می‌کند. اما اگر عقد و عروسی با هم است و در فصل گرم سال برگزار می‌شود، حتماً از گل‌هایی با ماندگاری بالا استفاده کنید.

قیمت مناسب

در نهایت با توجه به هزینه‌های تقریبی که برای برپایی جشن خود در نظر گرفته‌اید دسته گل شما می‌تواند کوچک یا بزرگ، با گل‌های رز یا شیپوری و با توجه به بودجه شما انتخاب شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با سالن عقد لوکس نیروانا