تزیین اتاق عقد

تزیین اتاق عقد

یکی از قدیمی‌ترین و ماندگارترین مراسم در بین تمام مردم دنیا برگزاری جشن عقد است. این مراسم نیاز به دکوراسیون زیبا و خاص دارد تا این تجربه خارق العاده در سالن عقد لوکس به مهمانی شکوهمندی تبدیل شود. تزیین اتاق عقد با این 10 ایده فوق العاده می‌تواند راهگشای شما برای رسیدن به طراحی مورد علاقه‌تان باشد. همانطور که در هر صنعتی شاهد تغییرات شگرف هستیم، تزئین اتاق عقد هم از این امر مستثناء نبوده و تحولات فراوانی در آن اتفاق افتاده است. ما در این مقاله تمام تلاش خود را کرده‌ایم که از جدیدترین ایده‌ها با تنوعی قابل توجه برایتان بگوییم.

ایده هایی برای تزئین اتاق عقد

در ابتدا باید یک تصویر ذهنی از جایی که می‌خواهید عقد در آن برگزار شود داشته باشید. پس نکات زیر را به دقت مطالعه کنید.

1.    تزیین اتاق عقد با گل طبیعی

گل‌های طبیعی یکی از زیباترین طراحی‌هایی هستند که هرگز کهنه و قدیمی نمی‌شوند. این روزها بسیار دیده می‌شود که زوج‌های جوان تمایل به برگزاری مراسم عقد آریایی دارند. در این مراسم عروس و داماد طی یک ورود باشکوه از تونل گل‌آرایی شده به سمت جایگاه عقد می‌آیند. برای این منظور تزئین اتاق عقد با گل‌های طبیعی بسیار مناسب و رمانتیک است.

نکته: در انتخاب سالن عقد دقت کنید. محلی را که برای برپایی جشن‌تان در نظر می‌گیرید باید مناسب تزیین با گل طبیعی باشد. پس حتماً از کادری مجرب در گل‌آرایی اتاق عقد خود کمک بگیرید.

2.    تزئین اتاق عقد با شمع

شمع آرایی یکی از دیزاین‌هایی است که تزئین اتاق عقد را بسیار رمانتیک می‌کند. استفاده از شمع‌ها در جای جای اتاق عقد به شکل پراکنده منجر به نورپردازی فوق‌‌العاده زیبا می‌شود. فضایی شاعرانه که اگر با تورهای سفید و دانه‌های کریستالی آئینه شمعدان ترکیب شود منظره‌ای روح‌نواز را به تصویر می‌کشد.

توجه داشته باشید که اگر این شکل از تزئین اتاق عقد را انتخاب می‌کنید فضا به اندازه کافی بزرگ باشد تا مهمان‌ها در آسایش باشند.

تزیین اتاق عقد با شمع

3.    تزئین اتاق عقد با تور

تورهای بلند و سفید به صورت رشته‌ای می‌توانند از قسمت‌های مختلف اتاق عقد رد شده و اشکال منحنی مانند فوق العاده‌ای را درست کنند. نیم‌دایره‌هایی تودرتو که وقتی عروس و داماد از بین آن‌ها می‌گذرند، ‌هارمونی شگرفی با لباس عروس داشته باشد.

می‌توان تکه‌هایی از تور در طراحی سفره عقد هم به کار برد تا‌ هارمونی هرچه بیشتری بین سفره، اتاق و لباس عروس باشد. در این طراحی معمولاً صندلی که عروس و داماد روی آن می‌نشینند و جایگاه آن‌ها بخشی از تزئین اتاق عقد است که با تور انجام می‌شود.

4.    تزیین اتاق عقد با نورپردازی

شما می‌توانید در تزئین اتاق عقد از انواع نورپردازی‌ها کمک بگیرید تا فضا در عین شاعرانه بودن گرم و صمیمی و دلنشین باشد. برای اینکه معمولاً سرتاسر اتاق عقد، پرده‌های پشت جایگاه و سفره عقد همگی نورپردازی می‌شوند.

بعضی‌ها فقط از نور زرد کمک می‌گیرند و در برخی طراحی‌ها ترکیبی از نورهای خورشیدی و مهتابی به کار می‌رود که فضا رومانتیک باشد و در عین حال نمادی از گرمای عشق جاری در بین زوج‌ها شود.

برای هرچه زیباتر شدن این شکل از تزئین اتاق عقد بهتر است تمرکز نورپردازی روی پرده‌های پشت جایگاه عروس و داماد و سپس سفره عقد آن‌ها باشد. در آخر به طور پراکنده دیگر نقاط اتاق را مزین به نور می‌کنند.

5.    تزئین اتاق عقد با رعایت تضاد رنگی

اگر می‌خواهید مفهوم جمله بالا را درک کنید باید بگوییم که در این شکل از دیزاین سعی بر این است که تمایز عروس و داماد با سایر حضار بیش از پیش دیده شود. از آن جا که گل سر سبد جمع هستند، محل نشستن آن‌ها هم باید کاملاً در عین هماهنگی با سایر قسمت‌ها به شکل جداگانه‌ای دیده شود. برای رسیدن به این هدف جایگاه عروس داماد را با رنگی متفاوت از سایر قسمت‌های اتاق عقد، تزئین می‌کنند تا کاملاً در چشم بوده و به محض ورود هر یک از مهمان‌ها، توجه همگی به آن سمت معطوف شود.

6.    تزیین اتاق عقد با تور و بادکنک

یکی دیگر از تزئیناتی که نسبتاً جدید است استفاده از ترکیب تور و بادکنک‌های سفید در اتاق عقد می‌باشد. معمولاً در جایگاه عروس داماد یک سازه طاقدیس مانندی وجود دارد که دورتادور آن را با بادکنک‌های سفید و نقره‌ای تزئین می‌کنند. البته رنگ سفید غالب است و نقره‌ای فقط برای ایجاد یک ‌هارمونی زیبا با ظروف سفره عقد به کار می‌رود. تورهای سفید بلند دور تا دور اتاق عقد را می‌پوشانند و این منظره سراسر سفیدی حس فردایی روشن و پر امید را به حاضرین منتقل می‌کند.

7.    تزئین اتاق عقد با چینش وسایل سفره روی چندین میز

یکی از جدیدترین روش‌های دکوراسیون استفاده از میز است. در این شکل از طراحی چینش سفره عقد هم بخشی از تزئین اتاق عقد می‌شود. معمولاً از چندین میز در ابعاد و اندازه‌های مختلف استفاده می‌کنند که هر یک دارای ارتفاعی بوده و به شکل جدا از هم اما با نظمی خاص چیده می‌شوند. تمامی وسایل سفره عقد روی تک تک این میزها قرار می‌گیرد.

تزیین اتاق عقد با سفره عقد

تنوع در تزئین آن‌ها کم نیست. برخی از این میزها سراسر آئینه‌ای بوده و انعکاس نور فوق‌العاده جذابی را دارند. برخی دیگر به شکل پایه‌هایی است که روی آن را پارچه‌های ساتن می‌کشند و با لباس عروس هماهنگ است.

8.    تزئین اتاق عقد با وسایل ساده

صدها سال هم بگذرد سادگی هرگز کهنه نمی‌شود و همیشه زیبایی و وقار خودش را حفظ می‌کند. سلیقه برخی افراد به گونه‌ای است که وقتی تزئین اتاق عقد به شکلی بسیار ساده و به دور از پیچیدگی انجام می‌شود، سنگینی خاصی را به بیننده منتقل می‌کند که مورد علاقه عروس و داماد است.

9.    تزئین اتاق عقد با آلاچیق

این طراحی مناسب عقد در فضای باز بوده و بیشتر اوقات در مواردی که مراسم عقد هم به شکل آریایی برگزار می‌شود کاربرد دارد. معمولاً تونل با پوششی از گل مسیر سبز خوشبختی عروس و داماد است و مهمان‌ها دسته دسته درون آلاچیق‌های آراسته شده می‌نشینند. گل‌آرایی این آلاچیق‌ها با تونل و جایگاه عروس و داماد هم‌خوانی دارد.

10.    تزئین اتاق عقد با وسایل سنتی

این شکل از دیزاین مخصوص قوم و ملیت‌های مختلف ماست. معمولاً از پارچه‌های رنگی سبز و دانه اناری با ترکیبات زیبای تور و پارچه و ظروف شیشه‌ای بلورین رنگی در کنار هم استفاده می‌شود. لباس عروس معمولاً لباس محلی آن قومیت بوده و از پارچه‌های رنگی فوق‌العاده زیبایی درست شده است. در قسمت‌های مختلف اتاق عقد و جایگاه عروس و داماد هم تورهای رنگی به کار می‌رود.

اینکه شما عروس و داماد عزیز تصمیم داشته باشید از کدام نوع تزئین اتاق عقد استفاده کنید صددرصد امری سلیقه‌ای است. هر چه باشد زیباست و تصویر آن شب به یادماندنی را در ذهن‌تان پر رنگ‌تر و با شکوه‌تر می‌کند. اما به خاطر داشته باشید که حتماً از کادر ورزیده و سالن‌هایی با فضای مناسب برای این کار استفاده کنید چراکه این روز و این مراسم تکرارنشدنی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا تماس با سالن عقد لوکس نیروانا